Postuar më: 02/08/2018

Ditët e diasporës; Ministri Majko, homazhe familjes Jashari

1 1

Me ftesë të autoriteteve të Prishtinës Ministri i Shtetit për Diasporën z. Pandeli Majko gjendet në Kosovë, ku po shënohen ditët e diasporës. I shoqëruar nga Kryeministri z. Ramush Haradinaj, Ministri i Diasporës në Kosovë z. Dardan Gashi dhe zyrtarë të tjerë, z. Majko i bëri homazhe të rënëve të familjes Jashari, duke vendosur një tufë lulesh në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Më pas Ministri vizitoi shtëpinë muze të komandantit legjendar të UÇK.

 

 

 

 

2 1

 

 

3 1

 

4 1

 

 

5